Гідроізоляція стін

Гідроізоляція стін будинку

Як вона робиться та які матеріали використовуються?


ГідроізоляціяЗсередини будинку робиться ізоляція перегородок, підлоги ванних кімнат, санвузлів. Тим самим виключається протікання рідини в нижні рівні, і захищаються елементи, що захищають від руйнування вологою.

Бувають випадки появи конденсату із внутрішньої сторони стін житлового приміщення. Пояснюється «випадання роси» неправильним розрахунком товщини конструкцій та їх утеплення.

У побудованому будинку виконати ізоляцію фасаду із зовнішнього, вуличного боку – складна та дорога робота. Тому, в останньому випадку, найчастіше застосовується гідроізоляція внутрішніх стін.

  • Горизонтальна гідроізоляція фундаменту
  • Внутрішня гідроізоляція підвалу
  • Вертикальна гідроізоляція фундаменту

Як волога впливає на фундамент

Багато хто вважає, що бетон – матеріал, який і без обробки здатний зберігати надійність десятки років. До того ж він набирає міцність тривалий час. Але є кілька факторів, через які фундамент потрібно гідроізолювати в обов'язковому порядку:

  • Капілярність – так називають властивість води проникати через мікропори у глибину бетону. Потім волога піднімається вгору і потрапляє у стіни, що зменшує їх теплоізоляційні показники, провокує вогкість у приміщеннях, а при тривалому впливі стає причиною виникнення цвілі чи грибка.
  • Наявність металевого каркасу усередині фундаменту.

Для посилення конструкції та збільшення стійкості до розтріскування бетон зазвичай підсилюють арматурою. Якщо в матеріал проникатиме волога, то почнеться корозія металу, при утворенні іржі сталь збільшується в обсязі втричі, що призведе до руйнування основи зсередини.

Волога всередині матеріалу за негативних температур розширюється. Якщо бетон піддаватиметься таким впливам протягом багатьох років, то спочатку почне руйнуватися зовні. Але з кожним роком тріщини проникатимуть все глибше, послаблюючи фундамент.
У ґрунтових водах, що проникають у конструкцію, є різні домішки – кислоти, солі, сульфати. Вони впливають на матеріал рік за роком і провокують так звану корозію бетону, коли матеріал втрачає свої властивості і не витримує навантажень.

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід